İADE VE DEĞİŞİM

 

İade Şartları
Oparaya.com alışveriş sitemizden almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14  gündür.Sipariş verilen ürünlerin kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilme imkanı sağlıyoruz. 14 günlük iade süresi dolmuş, aksesuarlar eksik, tahrip edilmiş, kullanımdan dolayı zarar görmuş, faturasız ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir ve kargo masrafları size ait olmak üzere geri gönderilecektir.

 

Ürünü tarafımıza gönderdiğiniz takdirde, gerekli iade süreci başlatılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir.

 

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

 

İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan"Üye Bilgileri"sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz "Sipariş Hazırlanıyor " ya da "Kargoya Verildi" statüsünde değilse talebinizi ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için iptal etme sebebinizi [email protected] adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.

 

İade Prosedürü
İade etmek istediğiniz ürünü, adınıza gönderilen fatura ve ürünü gönderdiğimiz kolinin üzerine sipariş numaranızı yazarak Yurtiçi Kargo  ile ücretsiz olarak fatura üzerinde ki adresimize gönderebilir ve iade sürecinizi başlatabilirsiniz. 14 gün içerisinde yapılan iadelerin Yurtiçi Kargo ile gönderilmesi şartı ile kargo ücretleri Oparaya.com tarafından karşılanacaktır. Ancak ürünü başka bir kargo şirketiyle göndermek isterseniz kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanacaktır.

 

Yurtiçi Kargo ile iade ettiğiniz ürünü eksiksiz orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, tüm aksesuarları ile birlikte, sipariş numarası ve fatura üzerinde ki adresimizi içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir.

 

İade kargonuz Oparaya.com'a ulaştıktan sonra iade talep ettiğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, "Mesafeli Satış Sözleşmesi"nde yer alan "Sözleşmeden Cayma Hakkı" ve "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır. Faturasız iade kabul edilmemektedir. İade ettiğiniz ürünlerin ödemesi, iade talebiniz onaylandıktan sonra Oparaya.com  tarafından ortalama 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Ancak banka prosedürleri gereği hesabınıza yansıması 7 iş gününü bulabilmektedir.

 

Oparaya.com

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR